YAKA KAMERASI SATIN AL

YAKA KAMERASI SATIN AL

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true” type=”1_1″][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

YAKA KAMERASI SATIN AL

Güvenlik için Yaka Kamerası Satın Al . Yaka kameraları büyük yatırımlar gerektirir. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın yedi tedarikçinin karşılaştırıldığı bir pazar anketine göre, 2012’de bir yaka kamerasının fiyatı 120 ila 1.000 dolar arasındaydı.

38 farklı satıcının 66 yaka kamerasını açıklayan daha yakın tarihli bir pazar araştırması, ortalama fiyatın (veya aslında: üreticinin önerdiği ortalama perakende fiyatları) 570 $ olduğunu, minimum 199 $ ve maksimum 2.000 $ olduğunu gösterdi.

2017 yılında, Birleşik Krallık’taki 45 polis kuvvetinden alınan bilgilere dayanarak yapılan araştırmalar, yaklaşık 48.000 vücut kamerası satın alındığını ve kameralar için 22.703.235 £ harcandığını gösterdi.  Bu toplamın yaka kamerası sayısına bölünmesi, yaka kamerası başına ortalama maliyetin bir tahminini verir: 474 £.

Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı için asgari 348 pound ve Metropolitan Polis Servisi için maksimum 705 pound idi. Bu farklılıklar kısmen, bazı kuvvetlerin diğer kuvvetlerden daha fazla maliyet türü içermesine bağlanabilir.

Her durumda, yaka kamerasının kendisi masrafların sadece başlangıcıdır. Polis departmanları ayrıca, hızlı bir şekilde eklenebilen tüm kameralar için yazılım çalıştırmalı ve verileri depolamalıdır. Diğer maliyetler bakım, eğitim ve değerlendirmeleri içerir. Buna ek olarak, polisin ve ceza adaleti sistemindeki diğer kişilerin kayıtların kovuşturma amacıyla yönetilmesi, incelenmesi ve kullanılması veya dahili incelemeler, şikayetlerin ele alınması veya eğitim gibi diğer amaçlar için harcadığı saatler gibi çeşitli dolaylı maliyetler de üstlenilir. Bu ‘gizli’ maliyetleri ölçmek zordur, ancak toplam sahip olma maliyetine bakılarak, yaka kameralarının kendisiyle veya diğer giderlerle ilişkili maliyet yüzdesine ilişkin bazı göstergeler verilebilir:

Avustralya’daki Yeni Güney Galler Polis Gücü, her yıl 350 kamera ile 930 terabayt kaydedilmiş video üretti. Verilerin depolanması ve yönetilmesiyle ilgili maliyetlerin her yıl 6,5 milyon Avustralya doları olduğu tahmin ediliyordu. Yaka kameraları bu miktarın %10’undan daha azına satın alındı.

LOS ANGELES POLİS DEPARTMANI YAKA KAMERASI

Los Angeles Polis Departmanı (Amerika Birleşik Devletleri) 2016 yılında 57.6 milyon $ karşılığında 7.000 kamera satın aldı. Yaka Kamera başına tahmini 570 dolarlık bir fiyatla, kameraların maliyeti yaklaşık 4 milyon dolar olacak ki bu toplam tutarın% 7’si. Diğer maliyetler, yedek ekipman ve kayıtların dijital olarak depolanmasını içerir.

Maliyetler ve faydalar
Dolaylı maliyetler ve faydalar da dahil olmak üzere tüm maliyetler ve faydalar, yaka kameralarının olumlu mu yoksa olumsuz bir iş durumuna yol açıp açmadığına karar verebilmek için bir maliyet-fayda analizinde birbirine karşı tartılmalıdır. Birleşik Krallık Kent polisi, Yaka kameralarına 1.8 milyon sterlinlik yatırım yaptıktan sonra iki yıl içinde, yalnızca şikayet sayısındaki azalma nedeniyle olumlu bir iş vakası öngördü.

 

Denver, Colorado’daki (ABD) polis, 6,1 milyon $ ‘a 800 gövde kamerası ve depolama sunucusu satın aldı. Yaka kameralarının fiyatı bu miktarın% 8’i olarak tahmin edildi, diğer% 92’si kayıtların depolanması ve gövde kameralarının yönetimi ve bakımı için harcandı. Kaydedilen videonun gözden geçirilmesi, düzenlenmesi ve gönderilmesi veya personelin eğitimi ile ilgili maliyetler dahil edilmedi.

Toronto Polis Hizmetleri, vücuda takılan kameraların benimsenmesiyle ilgili en büyük sorunun maliyet olduğu sonucuna vardı. Personel, teknoloji ve depolama gereksinimleri, uygulamanın ilk yılında yaklaşık 20 milyon dolar olacak ve toplam 5 yıllık tahmini maliyet, kayıt yönetimi ve video varlık yönetimi sistemlerinin entegrasyon maliyetleri hariç, yaklaşık 51 milyon dolar olacaktı. En pahalı bileşen, beş yılda yaklaşık 5 petabayta ulaşan kayıtların depolanması olacaktır.

 

 

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.
YAKA KAMERASI FİYAT LİSTESİ

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260

 

[/fusion_text][fusion_separator style_type=”none” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” flex_grow=”0″ top_margin=”” bottom_margin=”” width=”” alignment=”center” border_size=”” sep_color=”” icon=”” icon_size=”” icon_color=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” /][fusion_youtube id=”https://youtu.be/uVvGQ2vvVmQ” alignment=”center” width=”800″ height=”600″ autoplay=”true” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” css_id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir