YAKA KAMERASI NEDİR?

YAKA KAMERASI NEDİR?

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true” type=”1_1″][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

YAKA KAMERASI NEDİR?

Yaka kamerası; topluluklar arasındaki etkileşimleri kaydeden küçük kayıt cihazlarıdır, maddeler halinde yaka kamerası nedir sorusuna cevap vereceğiz.

1. Güvenlik Birimlerinin kullandığı kameralar nelerdir?
Yaka kameraları, topluluklar arasındaki etkileşimleri kaydeden küçük cihazlardır. Kolluk kuvvetleri, yaka kameralarından alınan video ve ses kayıtları, kolluk kuvvetleri tarafından halk topluluklarına şeffaflık göstermek için kullanılabilir; ifadeleri, gözlemleri, davranışları ve diğer kanıtları belgelemek; ve profesyonel olmayan, yasadışı olanı caydırmak için hem kolluk kuvvetleri hem de halk tarafından kullanılırlar.

2. Bir güvenlik görevlisinin vücuduna taktığı kamera nasıl çalışır?
Yaka kamerası teknolojisi, tipik olarak görevlinin üniforması üzerine giyilen (isteğe bağlı olarak üzerine yerleştirilen) kameradan oluşur. Ön tarafa bakan görülebilir bir alana sahip (omuz yakası, güneş gözlüğü veya şapka) kısma yerleştirilebilir. Montaj yerine karar verilirken memurlar tarafından giyilen üniforma tiplerini ve üniformaların nasıl değişebileceğini dikkate almalıdır. Yaka Kamerasının güvenli olmasını sağlamak için ek aksesuarlar gerekebilir. Kullanacak görevliyi ve onun görevini desteklemek için uygun şekilde konumlandırılmış, güvenli bir şekilde bağlanmış ve korunmalı olmalıdır.

3. Yaka kameralarının, Araç kameralarından ve CCTV sistemlerinden farkı nedir?
Araç kameraları kolluk kuvvetlerinin aracına sabitlenmiştir, bu nedenle yalnızca önden video kayıdı yakalar. Araç kameraları, kolluk kuvvetleri araç yakınında iken ses kaydına izin verir. Yaka kamerası memura gittiği her yerde ses kayıdı yapmasına izin verir. Bazı durumlarda, Yaka kamerası ve araç kameralarını birlikte kullanarak yararlı olabilir ve bir olayı iki farklı açıdan belgeleyebilir.

Yaka kameraları kapalı devre televizyon sistemlerinden (CCTV) farklıdır. CCTV’ler, kayıt yapan sabit sistemlerdir. Belirli bir kamusal alandaki davranışı inceleyebilirsiniz. Kentlerde iletişim oldukça yüksek kapsamlı ve giderek daha da yaygın hale geliyor, ancak fark şu ki, bu yaka kameraları davranışı gözlemlerler ve insanların ne yaptığını görürler ve kamusal alanı kapatırlar. Ancak CCTV’ler genellikle bireyleri aramaz

4. Güvenlik birimleri yaka kameralarını benimsedi mi?
Şu anda, sahip olunan kolluk kuvvetleri sayısının doğru bir tahminine sahip değiliz. Başlatılan yaka kamerası programları ülkedeki bazı kolluk kuvvetleri ile araştırmalar yapılıyor. Yaka Kamerası nedir sorusuna cevap arıyoruz.

Yaka kameraları , toplumu iyileştirmek için kolluk kuvvetlerinin kullanabileceği araçlardan yalnızca biridir

 

6. Güvenlik birimler yaka kamerası programından nasıl yararlanabilir?
Yaka kameraları , toplumu iyileştirmek için kolluk kuvvetlerinin kullanabileceği araçlardan yalnızca biridir. Kolluk kuvvetleri için güven, şeffaflık ve hesap verebilirlik gibi çeşitli faydalar vardır. Yaka kameraları memur için ek bir güvenlik katmanı sağlar. Birkaç çalışma gösterdi ki, yaka kameraları kabul edilmesinin ardından topluluk üyelerinin memurlara yönelik şikayetleri azaldı.
Ek olarak, Yaka kameralarından alınan videolar ceza davalarının kovuşturulmasına veya topluluk üyelerinin memurlara karşı şikayetlerinin incelenmesine yardımcı olabilir .

7. Yaka kameraları uygulamaları ile ilgili endişeler nelerdir?
Bir kolluk kuvvetinin yaka kamerası programını uygulama kararı, belli miktarda zaman ve kaynak yatırımı gerektirir.
• Donanımı satın almak ve verileri yönetmek. Genel olarak maliyetler, kamera türüne, depolama türüne, BT desteğine ve video kullanımına bağlı olarak değişir.
• Mahremiyet hususları: Halkın mahremiyet hakları birincil husustur. Yaka kameralarının potansiyel toplum üyelerinin mahremiyet beklentilerini etkilemesi. Teknoloji ayrıca çocuklar ve suç mağdurları vb kişiler için endişeler de sunabilir. Burada Yaka Kamerası nedir sorusuna cevap arıyoruz.

8. Yaka Kameralarında video kaydetmek ve indirmek için ne tür ekipman gereklidir?
Video kaydetmek ve indirmek için gerekli olan ekipman türleri üreticiye ve son kullanıcıya göre değişir
seçim. En azından bir kamera ve yerleştirme istasyonu gereklidir; bazı ajanslar satın almayı seçer
eşlik eden araç montaj ekipmanı, ekstra piller, tabletler ve GPS sensörleri.

9. Güvenlik kuvvetleri yaka kameraları tarafından oluşturulan tüm verilerle ne yapar?
Kayıtlar bazı birimler tarafından hukuksal herhangi bir olay yoksa silinebilir. Veya kurumun işlevine göre bütün kayıtlar saklanabilir. Verilen saklanmasında farklı yöntemler izlenebilir. Video veri depolama, Yaka kamerası programlarının en pahalı yönlerinden biridir. Bulut tabanlı depolamayı veya yerel olarak yerinde depolamayı seçilebilir.

10. Güvenlik kuvvetlerinin videoyu ne kadar süreyle saklaması gerekiyor?
Bu konuda kullanıcılar yerel savcılarına ve hukuk müşavirlerine danışmalıdır. Veri depolama politikaları videonun ne kadar süreyle depolanması gerektiğini belirleyen yasalar ülkeler arasında farklılık gösterebilir. Bir tutuklamayı veya kritik bir olayı anlatan videonun bir süre için saklanması gerekebilir.
Şikayet soruşturmasına yardımcı olmak üzere videoya erişilebilmesi için tüm videoyu altı ay saklamak gerekebilir.
Bazı departmanlar yaka kamerası videosunu “kanıta dayalı” veya “kanıtsal olmayan” olarak sınıflandırır. Delil
video, araştırma amacıyla kullanılabilecek görüntüleri içerir ve birçok departman, video türleri için alt sınıflandırma sistemleri oluşturmuştur (cinayet, güç kullanma, tutuklama, akıl sağlığı taahhüdü,
vb.). Bir videonun saklanma süresi daha sonra genellikle videonun nasıl sınıflandırıldığına göre belirlenir.
• Verilerin tahrif edilmesini, düzenlenmesini veya kopyalanmasını açıkça yasaklamalıdır.
• Yaka Kameralarında kurcalamaya karşı teknolojik korumalar olmalıdır.
• Departman, her videoya erişenleri belgeleyen bir denetim sistemine sahip olmalıdır,
• Yasa, kimlerin videoya erişim yetkisine sahip olduğunu belirlemelidir.
• Departmanlarda video için güvenilir bir yedekleme sistemi geliştirmelidir.

 

YAKA KAMERASI NEDİR?

 

 

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.
YAKA KAMERASI FİYAT LİSTESİ

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260

 

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir