PROFESYONEL YAKA KAMERASI

PROFESYONEL YAKA KAMERASI

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” type=”1_1″ first=”true”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

PROFESYONEL YAKA KAMERASI

Profesyonel Yaka Kamerası hakkında bazı bilgiler şu şekildedir. 2012 yılında, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’ndaki Ulusal Adalet Enstitüsü, yerel polis departmanlarının dikkate alması için yasalar, politikalar, uygulamalar ve teknolojiyle ilgili bir kitapçık yayınladı.

Kolluk Kuvvetleri Tarafından Yaka Kamerası Yasası’nın (ef. 1-1-16) ardından, Illinois eyaleti, profesyonel yaka kamerası kullanımıyla ilgili olarak polis departmanları için kapsamlı bir kurallar dizisine sahip ilk eyaletlerden biri oldu.  Şikago Polis Departmanı ve şehrin belediye başkanı , polis memurlarını 2017’nin sonuna kadar donatacak, Yakaya takılan bir kamera genişlemesini hayata geçirme planlarını dile getirdiler. Bu planın amacı ve daha fazla memurun işe alınması, halkın hukuka olan güvenini artırmak, şeffaflığı artırmak ve artan cinayet sayısını durdurmaktır.

Springfield Polis Departmanı, “eyaletin yaka kamerası yasasında hala sorunlar olduğunu ve Illinois’deki birçok departmanın olmadığını” belirtmesine rağmen yaka kameraların kullanımını genişleten yerel departmanlar arasında yer aldı. Sonuç olarak yaka kameralarını benimsemek “. Bu departmanlardan biri, idari sorumluluklar nedeniyle aşırı yük hissettikleri için yaka kameralarının kullanımını bırakan Minooka Polis Departmanı’dır. Profesyonel Yaka Kameraların önemli maliyeti ve ilgili teknolojinin desteği, benimsenme hızını sınırlayan bir başka faktördür. Örneğin New York City’de yaka kameraların ilk satın alınması 31 milyon dolara kadar mal olabilir. Ancak taraftarlar, yaka kameraların polis kuvvetine yönelik davaları azaltarak ve yaka kameraların kaydedilen görüntülerinin sağladığı dijital kanıtlarla davaların reddedilmesine yardımcı olarak para tasarrufu sağlayacağını varsaydılar.

1 Aralık 2014’te, Başkan Barack Obama “topluluklara yaka kamerası satın alma ve video saklama maliyetlerinin yarısını geri ödemeyi önerdi – bu, Kongre’nin 50.000 kayıt cihazının satın alınmasına yardımcı olmak için üç yıl içinde 75 milyon dolar yetkilendirmesini gerektirecek bir plan”. Ayrıca Kongre’den, yerel polis departmanlarının yaka kameraları satın almaları ve bunları saklamaları için yüzde 50 federal eşleşme sağlayacak toplum polisliği girişimleriyle başa çıkmak için toplam 263 milyon dolarlık bir paket istedi.

O zamanki Başkan Barack Obama’nın “toplum polisliği girişimleri yoluyla fon ve eğitimi kanun uygulayıcı kurumlara genişletme” baskısıyla, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı Mayıs 2015’te toplam 20 olmak üzere talep edilen 285 ödülden 73’ünü vereceklerini açıkladı. milyon dolar. Bu, 21.000 yaka kamerasının satın alınmasına ve dağıtılmasına aktif göreve yerleştirilmesine izin verdi. Bir Ulusal Adalet Enstitüsü raporu, yanıt veren polis teşkilatlarıyla ilgili olarak bunu buldu: “2013 yılında ankete katılan polis departmanlarının yaklaşık yüzde 75’i yaka kamerası kullanmadıklarını bildirdi”.

 

Araştırmalar, birçok eyalette yaka kameraların kullanılması zorunlu olmasına rağmen, bazı memurların yasalara uymadığı durumlar olduğunu göstermiştir. 2015’ten 2017’ye kadar, San Francisco, Alabama, Washington D.C. ve Los Angeles’ta polisin yaka kamerası taktığı, ancak olay sırasında etkinleştirmediği, ulusal olarak tanınan ölümcül silahlı saldırı senaryoları oldu. Los Angeles Polis Departmanı, bu sorunu nasıl çözmeye çalışacaklarına dair çözümleri kamuya açık olarak tartışan ilk kişilerden biridir. İstasyondaki ve arabalardaki etiketler gibi küçük hatırlatmalar, memurlara bu teknolojiyi kullanmalarını hatırlatmak içindir.

Ek olarak, Los Angeles Polis Departmanı, memurun acil durum ışıklarını yakmasıyla aynı anda kameraları etkinleştirecek yeni teknolojiyi test ediyor. LAPD ayrıca, kameranın açılmasından ve kapatılmasından 30 saniye önce ve sonra video kaydeden bir arabelleği artırmak için kullandığı yaka kamerası üreticisi ile birlikte çalışıyor.

 

 

 

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.
YAKA KAMERASI FİYAT LİSTESİ

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260

 

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir